Start / Atrakcje / Krynicka Orkiestra Zdrojowa

Krynicka Orkiestra Zdrojowa


Orkiestra Zdrojowa została założona w 1875 roku przez skrzypka, kompozytora i dyrygenta - Adama Wrońskiego. Jest najstarszą orkiestrą tego typu w Polsce. Początkowo działająca tylko w okresie letnim, dziś koncertuje przez cały rok i stanowi stały element sfery życia kulturalnego Krynicy-Zdroju.

Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i różnorodny. Obejmuje znane walce, tanga, miniatury muzyki klasycznej, przeboje muzyki operetkowej i operowej, melodie musicalowe, utwory muzyki rozrywkowej, tanecznej i filmowej oraz kompozycje oparte na folklorze polskim i innych narodów.

Tradycją ostatnich lat stało się zapraszanie przez orkiestrę wybitnych polskich artystów do współpracy przy realizacji wspólnych projektów, m. in. w ramach cyklu koncertów noworocznych, karnawałowych, koncertów Festiwalu im. Jana Kiepury oraz innych wydarzeń artystycznych.

Zespół liczy aktualnie 11 osób i gra 5 razy w tygodniu, co daje ponad 200 koncertów rocznie. Systematyczne poszerzanie oferty repertuarowej umożliwia prezentację na każdym koncercie odmiennego programu, co stanowi nie tylko walor estetyczny, ale zachęca do regularnego udziału w koncertach zespołu.

Koncerty odbywają się w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego, oraz w okresie letnim - w muszli koncertowej na krynickim Deptaku. Działalność Orkiestry Zdrojowej trwa 11 miesięcy w roku. W czasie trwania Festiwalu im. Jana Kiepury oraz Forum Ekonomicznego

Polska - Wschód zespół nie koncertuje.

 

Harmonogram koncertów Sala Balowa - Stary Dom Zdrojowy 

  • Środa: 15:30
  • Czwartek: 15:30
  • Piątek: 11:00
  • Sobota: 10:30
  • Niedziela 10:30