Start / Atrakcje / Lodowisko

Lodowisko


Hala lodowiskowo-sportowa posiada pełnowymiarowe lodowisko (30m x 60m) z trybunami,MOSiR Całoroczne, pełnowymiarowe lodowisko z trybunami na ponad dwa i pół tysiąca widzów. Na lodowisku odbywa się wiele imprez i zawodów łyżwiarskich, organizowane są także regularnie ślizgawki ogólnodostępne. MOSiR w Krynicy Zdroju prowadzi szkolenie drużyn młodzieżowych, oraz pomaga KS KTH przy organizacji meczy hokejowych, ponadto organizuje ślizgawki ogólnie dostępne w okresie od lipca danego roku do kwietnia następnego, organizuje zamknięte imprezy sportowo rekreacyjne dla instytucji i zakładów pracy.

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest jednostką budżetową Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju. W ciągu 17 lat działalności Ośrodek zrealizował wiele imprez rangi Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Największymi wydarzeniami, które zorganizowaliśmy w hali lodowej były:

Uniwersjada – 2001 r.

Międzynarodowe Turnieje Hokeja na Lodzie EIHC – 2003 i 2004 r.

Mistrzostwa Europy w Short Tracku – 2006 r.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych – 2007 r., 2012 r., 2014 r., 2015 r.

Mistrzostwa Świata U18 w Hokeju na Lodzie – 2010 r.

Mistrzostwa Świata Seniorów w Hokeju na Lodzie – 2012 r.

Mistrzostwa Świata Kobiet U18 w Hokeju na Lodzie – 2014 r.

MOSiR był organizatorem wielu rewii na lodzie, targów gastronomicznych i ortopedycznych, gali boksu, międzynarodowych meczów hokeja na lodzie oraz zawodów short trackowych i łyżwiarskich, mobilnej strefy kibica podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej, Mistrzostw Polski Strongman, Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w kickboxingu, Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie, startu i mety wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. W ostatnich latach w naszej hali odbywały się wybory Miss Polski i Miss Suprainternational, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. W sierpniu 2015 r. zorganizowaliśmy Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w piłce nożnej. Poza tym MOSiR przeprowadził mnóstwo imprez o randze lokalnej współpracując z klubami i instytucjami z terenu Gminy Krynica-Zdrój i innymi.

    Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju zarządza obiektami znajdującymi się na terenie gminy. Należą do nich: hala lodowa, stadiony piłkarskie w Krynicy-Zdroju, Tyliczu i Polanach, kompleksy sportowe: na Czarnym Potoku, przy ulicy Źródlanej i w Mochnaczce Wyżnej, otwarte lodowiska: w Tyliczu, Mochnaczce Wyżnej i na Czarnym Potoku, tor saneczkowy.

    MOSiR posiadając olbrzymi kapitał ludzki i bazę sportową jest w stanie przeprowadzić różnorodne imprezy o charakterze sportowym i kulturalnym do udziału, w których serdecznie zapraszamy.