Dawny "Prezydent Wilson" od 80 lat Pensjonat Rodzinny ( z niewielką 40 - letnią przerwą) położony jest w najstarszej części uzdrowiska nad Hotelem "PATRIA" - niegdyś własnością Jana Kiepury.

 

Wsparty o Park Krajobrazowy, zorientowany fasadą na południe, z tarasu widokowego i balkonów - panorama Krynicy i Góra Parkowa. Stosunkowo wysokie położenie gwarantuje świeże powietrze, przy zacisznej ulicy.

Bryła budynku to typowy przykład architektury uzdrowiskowej z przełomu XIX/XX wieku. Wysokie pomieszczenia, dużo światła, stylowa jadalnia.

 

  • Pokoje 2 i 3 osobowe oraz rodzinne typu studio z pełnym węzłem sanitarnym (TV)
  • Czerwony Dwór posiada 57 miejsc noclegowych ( plus trzy dostawki) w 20 przestronnych i słonecznych pokojach w centrum Krynicy-Zdrój

 

Remont generalny przeprowadzony na początku lat 90-tych oraz w 2005 roku (łazienki, sala konferencyjna, bawialnia, wystrój wnętrz).
Od 2009/2010 - w odrestaurowanym przyziemiu - mini centrum rekreacyjne (SPA, sauny, sala cardio, siłownia) jak różwnież przylegający teren parkowo-leśny (2ha) - altana, palenisko, teren zabaw dla dzieci.

W pobliżu znajdują się dwa wyciągi narciarskie (dogodne połączenia z Jaworzyną Krynicka), także letni i zimowy tor saneczkowy (Góra Parkowa), odrestaurowany przedwojenny kompleks sportowy (basen letni, korty tenisowe, boisko do siatkówki)