Foton Światłoterapia

To nieinwazyjny, całkowicie bezbolesny zabieg polegający na dostarczaniu energii komórkom. Od dawna wiadomo, że światłem można leczyć. Promienie słoneczne zapobiegają  krzywicy, poprawiają nastrój i leczą niektóre schorzenia skóry. Współczesna światłoterapia wykorzystuje  różne kolory światła  do leczenia wielu chorób, między innymi nadciśnienia, depresji, cukrzycy.
W kosmetologii fototerapię stosuje się jako bezinwazyjny zabieg wykorzystujący działanie na skórę światła w różnych kolorach. O jego bezpieczeństwie świadczy fakt, że na co dzień fototerapia jest stosowana w poważnych chorobach, takich jak łuszczyca, egzema oraz przy trądziku młodzieńczym i różowatym.
Światło LED to światło monochromatyczne o różnych długościach fali, które trafia do komórek, nie nagrzewając ich i nie wywołując poparzenia. Pobudza energetycznie komórki do regeneracji i przebudowy tkanek. Pod jego wpływem zwiększa się synteza kolagenu w skórze, poprawia jej ukrwienie, wzrasta przepuszczalność naczyń krwionośnych i tworzą się nowe naczynia. Pobudzone też zostają naturalne procesy odpornościowe skóry.
Promieniowanie LED przewyższa tradycyjne metody leczenia w wielu kwestiach: jest bezbolesne, wielozadaniowe i nie powoduje powikłań.